KYOCERA AVX SR205E334MAA
Part No.:
SR205E334MAA
Datasheet:
AnpuSR205E334MAA.pdf
Description:
CAP CER 0.33UF 50V Z5U RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Z5U
Operating Temperature:
10°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order SR205E334MAA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SR205E334MAA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SR205E334MAA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SR205E334MAA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SR205E334MAA.
Image SR205E334MAA
Part Number SR205E334MAA
Manufacturer KYOCERA AVX
Series SkyCap® SR
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 0.33 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient Z5U
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)