KYOCERA AVX SR211A331FARTR2
Part No.:
SR211A331FARTR2
Datasheet:
AnpuSR211A331FARTR2.pdf
Description:
CAP CER RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order SR211A331FARTR2 on Anpu?
3. Are the SR211A331FARTR2 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SR211A331FARTR2?
Image SR211A331FARTR2
Part Number SR211A331FARTR2
Manufacturer KYOCERA AVX
Series SkyCap® SR
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 330 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)