KYOCERA AVX SR211A470JAATR1
Part No.:
SR211A470JAATR1
Datasheet:
AnpuSR211A470JAATR1.pdf
Description:
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.300" (7.62mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order SR211A470JAATR1 on Anpu?
3. Are the SR211A470JAATR1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SR211A470JAATR1?
Image SR211A470JAATR1
Part Number SR211A470JAATR1
Manufacturer KYOCERA AVX
Series SkyCap® SR
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 47 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)