KYOCERA AVX SR211C223KAR
Part No.:
SR211C223KAR
Datasheet:
AnpuSR211C223KAR.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 100V X7R RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order SR211C223KAR on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SR211C223KAR is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SR211C223KAR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SR211C223KAR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SR211C223KAR.
Image SR211C223KARTR1 SR211C223KAR SR211C223KARAP2 SR211C223KARTR2 SR211C223KARAP1
Part Number SR211C223KARTR1 SR211C223KAR SR211C223KARAP2 SR211C223KARTR2 SR211C223KARAP1
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series SkyCap® SR SkyCap® SR * * *
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Box (TB) Tape & Reel (TR) Tape & Box (TB)
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance 0.022 µF 0.022 µF - - -
Tolerance ±10% ±10% - - -
Voltage - Rated 100V 100V - - -
Temperature Coefficient X7R X7R - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C - - -
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose - - -
Failure Rate - - - - -
Mounting Type Through Hole Through Hole - - -
Package / Case Radial Radial - - -
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) - - -
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm) 0.200" (5.08mm) - - -
Thickness (Max) - - - - -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) - - -