KYOCERA AVX SR211C333KAR
Part No.:
SR211C333KAR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuSR211C333KAR.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 100V X7R RADIAL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
SkyCap® SR
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order SR211C333KAR on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SR211C333KAR is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SR211C333KAR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SR211C333KAR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SR211C333KAR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SR211C333KAR SR211C333KARTR2 SR211C333KARAP2 SR211C333KARAP1 SR211C333KARTR1
Part Number SR211C333KAR SR211C333KARTR2 SR211C333KARAP2 SR211C333KARAP1 SR211C333KARTR1
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series SkyCap® SR * * * *
Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Capacitance 0.033 µF - - - -
Tolerance ±10% - - - -
Voltage - Rated 100V - - - -
Temperature Coefficient X7R - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C - - - -
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications General Purpose - - - -
Failure Rate - - - - -
Mounting Type Through Hole - - - -
Package / Case Radial - - - -
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) - - - -
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm) - - - -
Thickness (Max) - - - - -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm) - - - -