KYOCERA AVX SR211E103MARTR1
Part No.:
SR211E103MARTR1
Datasheet:
AnpuSR211E103MARTR1.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 100V Z5U RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
Z5U
Operating Temperature:
10°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.300" (7.62mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order SR211E103MARTR1 on Anpu?
3. Are the SR211E103MARTR1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SR211E103MARTR1?
Image SR211E103MARTR1
Part Number SR211E103MARTR1
Manufacturer KYOCERA AVX
Series SkyCap® SR
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient Z5U
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)