KYOCERA AVX SR211E224ZAR
Part No.:
SR211E224ZAR
Datasheet:
AnpuSR211E224ZAR.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 100V Z5U RADIAL
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
Z5U
Operating Temperature:
10°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order SR211E224ZAR on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SR211E224ZAR is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SR211E224ZAR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SR211E224ZAR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SR211E224ZAR.
Image SR211E224ZAR SR211E224ZARTR1
Part Number SR211E224ZAR SR211E224ZARTR1
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series SkyCap® SR *
Packaging Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 0.22 µF -
Tolerance -20%, +80% -
Voltage - Rated 100V -
Temperature Coefficient Z5U -
Operating Temperature 10°C ~ 85°C -
Features - -
Ratings - -
Applications General Purpose -
Failure Rate - -
Mounting Type Through Hole -
Package / Case Radial -
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) -
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm) -
Thickness (Max) - -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm) -