KYOCERA AVX SR215E224MART
Part No.:
SR215E224MART
Description:
CAP CER RADIAL
Lead Style:
1. How to order SR215E224MART on Anpu?
3. Are the SR215E224MART price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SR215E224MART?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SR215E224MART.
Image SR215E224MARTR1 SR215E224MART SR215E224MARTR2
Part Number SR215E224MARTR1 SR215E224MART SR215E224MARTR2
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series SkyCap® SR * *
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Capacitance 0.22 µF - -
Tolerance ±20% - -
Voltage - Rated 50V - -
Temperature Coefficient Z5U - -
Operating Temperature 10°C ~ 85°C - -
Features - - -
Ratings - - -
Applications General Purpose - -
Failure Rate - - -
Mounting Type Through Hole - -
Package / Case Radial - -
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) - -
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm) - -
Thickness (Max) - - -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm) - -