KYOCERA AVX SR221A220JAR
Part No.:
SR221A220JAR
Datasheet:
AnpuSR221A220JAR.pdf
Description:
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL
Capacitance:
22 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.300" (7.62mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.250" (6.35mm)
Lead Style:
Formed Leads
1. How to order SR221A220JAR on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SR221A220JAR is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SR221A220JAR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SR221A220JAR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SR221A220JAR.
Image SR221A220JAR
Part Number SR221A220JAR
Manufacturer KYOCERA AVX
Series SkyCap® SR
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 22 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)