KYOCERA AVX SR225E104MAA
Part No.:
SR225E104MAA
Package:
Datasheet:
AnpuSR225E104MAA.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL
Series:
SkyCap® SR
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Z5U
Operating Temperature:
10°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.300" (7.62mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.250" (6.35mm)
Lead Style:
Formed Leads
1. How to order SR225E104MAA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SR225E104MAA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SR225E104MAA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SR225E104MAA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SR225E104MAA.
Image SR225E104MAA
Part Number SR225E104MAA
Manufacturer KYOCERA AVX
Series SkyCap® SR
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient Z5U
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)