KYOCERA AVX SR405E475MAR
Part No.:
SR405E475MAR
Description:
CAP CER RADIAL
Packaging:
Bulk
Lead Style:
1. How to order SR405E475MAR on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SR405E475MAR is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SR405E475MAR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SR405E475MAR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SR405E475MAR.
Image SR405E475MARTR1 SR405E475MARTR2 SR405E475MAR
Part Number SR405E475MARTR1 SR405E475MARTR2 SR405E475MAR
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series SkyCap® SR * *
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active Active
Capacitance 4.7 µF - -
Tolerance ±20% - -
Voltage - Rated 50V - -
Temperature Coefficient Z5U - -
Operating Temperature 10°C ~ 85°C - -
Package / Case Radial - -
Size / Dimension 0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm) - -
Height - Seated (Max) 0.460" (11.68mm) - -
Thickness (Max) - - -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm) - -