KYOCERA AVX SR595C104MARTR1
Part No.:
SR595C104MARTR1
Datasheet:
AnpuSR595C104MARTR1.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.300" (7.62mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order SR595C104MARTR1 on Anpu?
3. Are the SR595C104MARTR1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SR595C104MARTR1?
Image SR595C104MARTR1
Part Number SR595C104MARTR1
Manufacturer KYOCERA AVX
Series SkyCap® SR
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)