KYOCERA AVX SR597A331JAR
Part No.:
SR597A331JAR
Datasheet:
AnpuSR597A331JAR.pdf
Description:
CAP CER 330PF 500V NP0 RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.300" (7.62mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Formed Leads - Kinked
1. How to order SR597A331JAR on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SR597A331JAR is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SR597A331JAR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SR597A331JAR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SR597A331JAR.
Image SR597A331JAR
Part Number SR597A331JAR
Manufacturer KYOCERA AVX
Series SkyCap® SR
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 330 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)