KYOCERA AVX ST103C826MAM02
Part No.:
ST103C826MAM02
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuST103C826MAM02.pdf
Description:
CAP CER 82UF 25V X7R 4SMD
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Mini-TurboCap™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
82 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL (Stacked)
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
Stacked SMD, 4 L-Lead
Size / Dimension:
0.210" L x 0.190" W (5.33mm x 4.83mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.220" (5.59mm)
Lead Spacing:
0.150" (3.80mm)
Lead Style:
L-Lead
1. How to order ST103C826MAM02 on Anpu?
3. Are the ST103C826MAM02 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ST103C826MAM02?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ST103C826MAM02
Part Number ST103C826MAM02
Manufacturer KYOCERA AVX
Series Mini-TurboCap™
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 82 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL (Stacked)
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case Stacked SMD, 4 L-Lead
Size / Dimension 0.210" L x 0.190" W (5.33mm x 4.83mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.220" (5.59mm)
Lead Spacing 0.150" (3.80mm)