KYOCERA AVX ST125C276MAJ05
Part No.:
ST125C276MAJ05
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuST125C276MAJ05.pdf
Description:
CAP CER 27UF 50V X7R SMD
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
TurboCap™
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Capacitance:
27 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL (Stacked)
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
Stacked SMD, 10 J-Lead
Size / Dimension:
0.575" L x 0.250" W (14.61mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.140" (3.56mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
J-Lead
1. How to order ST125C276MAJ05 on Anpu?
3. Are the ST125C276MAJ05 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ST125C276MAJ05?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ST125C276MAJ05
Part Number ST125C276MAJ05
Manufacturer KYOCERA AVX
Series TurboCap™
Packaging Tray
Product Status Active
Capacitance 27 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL (Stacked)
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case Stacked SMD, 10 J-Lead
Size / Dimension 0.575" L x 0.250" W (14.61mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.140" (3.56mm)