KYOCERA AVX SV09GC104ZAA
Part No.:
SV09GC104ZAA
Datasheet:
AnpuSV09GC104ZAA.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 2KV X7R RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.772" L x 0.200" W (19.60mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):
0.720" (18.30mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.673" (17.10mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order SV09GC104ZAA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SV09GC104ZAA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SV09GC104ZAA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SV09GC104ZAA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SV09GC104ZAA.
Image SV09GC104ZAA
Part Number SV09GC104ZAA
Manufacturer KYOCERA AVX
Series SV
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.772" L x 0.200" W (19.60mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max) 0.720" (18.30mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.673" (17.10mm)