KYOCERA AVX SV15JA102JAR
Part No.:
SV15JA102JAR
Datasheet:
AnpuSV15JA102JAR.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 4KV NP0 RADIAL
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
4000V (4kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):
0.559" (14.20mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.402" (10.20mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order SV15JA102JAR on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SV15JA102JAR is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SV15JA102JAR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SV15JA102JAR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SV15JA102JAR.
Image SV15JA102JAR
Part Number SV15JA102JAR
Product Status Active
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 4000V (4kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max) 0.559" (14.20mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.402" (10.20mm)