KYOCERA AVX SXP17C124KAA
Part No.:
SXP17C124KAA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuSXP17C124KAA.pdf
Description:
CAP CER 0.12UF 500V X7R RADIAL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
SXP
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
0.12 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial
Size / Dimension:
0.350" L x 0.200" W (8.90mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):
0.360" (9.14mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order SXP17C124KAA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SXP17C124KAA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SXP17C124KAA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SXP17C124KAA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SXP17C124KAA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SXP17C124KAA
Part Number SXP17C124KAA
Manufacturer KYOCERA AVX
Series SXP
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 0.12 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Features High Temperature
Ratings -
Applications SMPS Filtering
Failure Rate -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.350" L x 0.200" W (8.90mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)