KYOCERA AVX SXP35C335KAA
Part No.:
SXP35C335KAA
Datasheet:
AnpuSXP35C335KAA.pdf
Description:
CAP CER 3.3UF 50V X7R RADIAL
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):
0.510" (12.95mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.402" (10.20mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order SXP35C335KAA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SXP35C335KAA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SXP35C335KAA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SXP35C335KAA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SXP35C335KAA.
Image SXP35C335KAA
Part Number SXP35C335KAA
Product Status Active
Capacitance 3.3 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max) 0.510" (12.95mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.402" (10.20mm)