KYOCERA AVX SXP37C334KAA
Part No.:
SXP37C334KAA
Datasheet:
AnpuSXP37C334KAA.pdf
Description:
CAP CER 0.33UF 500V X7R RADIAL
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):
0.510" (12.95mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.402" (10.20mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order SXP37C334KAA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SXP37C334KAA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SXP37C334KAA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SXP37C334KAA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SXP37C334KAA.
Image SXP37C334KAA
Part Number SXP37C334KAA
Product Status Active
Capacitance 0.33 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max) 0.510" (12.95mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.402" (10.20mm)