KYOCERA AVX SXP41C565KAA
Part No.:
SXP41C565KAA
Datasheet:
AnpuSXP41C565KAA.pdf
Description:
CAP CER 5.6UF 100V X7R RADIAL
Capacitance:
5.6 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.882" L x 0.230" W (22.40mm x 5.84mm)
Height - Seated (Max):
0.652" (16.55mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.780" (19.80mm)
Lead Style:
Straight
1. How to order SXP41C565KAA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SXP41C565KAA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SXP41C565KAA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SXP41C565KAA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SXP41C565KAA.
Image SXP41C565KAA
Part Number SXP41C565KAA
Product Status Active
Capacitance 5.6 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.882" L x 0.230" W (22.40mm x 5.84mm)
Height - Seated (Max) 0.652" (16.55mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.780" (19.80mm)