KYOCERA AVX TACI106M006XTA
Part No.:
TACI106M006XTA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
CAP TANT 10UF 20% 6.3V 1206
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
TACmicrochip®, TAC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
5Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
I
Ratings:
Features:
General Purpose
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order TACI106M006XTA on Anpu?
3. Are the TACI106M006XTA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TACI106M006XTA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TACI106M006XTA
Part Number TACI106M006XTA
Manufacturer KYOCERA AVX
Series TACmicrochip®, TAC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 5Ohm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)