KYOCERA AVX TACK334M010PTA
Part No.:
TACK334M010PTA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
CAP TANT 0.33UF 20% 10V 0402
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
TACmicrochip®, TAC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
20Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
K
Ratings:
Features:
General Purpose
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order TACK334M010PTA on Anpu?
3. Are the TACK334M010PTA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TACK334M010PTA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TACK334M010PTA
Part Number TACK334M010PTA
Manufacturer KYOCERA AVX
Series TACmicrochip®, TAC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.33 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 20Ohm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)