KYOCERA AVX TACK475M002PTA
Part No.:
TACK475M002PTA
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 2V 0402
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
15Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
K
Qualification:
1. How to order TACK475M002PTA on Anpu?
3. Are the TACK475M002PTA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TACK475M002PTA?
Image TACK475M002PTA
Part Number TACK475M002PTA
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 2 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 15Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)