KYOCERA AVX TACR106K006ATA
Part No.:
TACR106K006ATA
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CAP TANT 10UF 10% 6.3V 0805
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
R
Qualification:
1. How to order TACR106K006ATA on Anpu?
3. Are the TACR106K006ATA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TACR106K006ATA?
Image TACR106K006ATA
Part Number TACR106K006ATA
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 5Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)