KYOCERA AVX TACR106M010ATA
Part No.:
TACR106M010ATA
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CAP TANT 10UF 20% 10V 0805
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
R
Qualification:
1. How to order TACR106M010ATA on Anpu?
3. Are the TACR106M010ATA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TACR106M010ATA?
Image TACR106M010ATA
Part Number TACR106M010ATA
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 5Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)