KYOCERA AVX TACR226K010ATA
Part No.:
TACR226K010ATA
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CAP TANT 22UF 10% 10V 0805
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
5Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
R
Qualification:
1. How to order TACR226K010ATA on Anpu?
3. Are the TACR226K010ATA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TACR226K010ATA?
Image TACR226K010ATA
Part Number TACR226K010ATA
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 5Ohm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)