KYOCERA AVX TACR476M003RTA
Part No.:
TACR476M003RTA
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CAP TANT 47UF 20% 3V 0805
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
R
Qualification:
1. How to order TACR476M003RTA on Anpu?
3. Are the TACR476M003RTA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TACR476M003RTA?
Image TACR476M003RTA
Part Number TACR476M003RTA
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 3 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 5Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)