KYOCERA AVX TACT107M006FTA
Part No.:
TACT107M006FTA
Package:
1411 (3528 Metric)
Description:
CAP TANT 100UF 20% 6.3V 1411
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
T
Qualification:
1. How to order TACT107M006FTA on Anpu?
3. Are the TACT107M006FTA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TACT107M006FTA?
Image TACT107M006FTA
Part Number TACT107M006FTA
Product Status Active
Capacitance 100 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 1Ohm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)