KYOCERA AVX TAP157K010CRW
Part No.:
TAP157K010CRW
Description:
CAP TANT 150UF 10% 10V RADIAL
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
800mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):
0.630" (16.00mm)
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Manufacturer Size Code:
N
Qualification:
1. How to order TAP157K010CRW on Anpu?
3. Are the TAP157K010CRW price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TAP157K010CRW?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TAP157K010CRW.
Image TAP157K010CRW
Part Number TAP157K010CRW
Product Status Active
Capacitance 150 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 800mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)