KYOCERA AVX TEP226K050CRW
Part No.:
TEP226K050CRW
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Radial
Description:
CAP TANT RADIAL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
TEP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
Type:
Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance):
1Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):
0.551" (14.00mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
L
Ratings:
Features:
General Purpose
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order TEP226K050CRW on Anpu?
3. Are the TEP226K050CRW price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TEP226K050CRW?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TEP226K050CRW.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TEP226K050CRW
Part Number TEP226K050CRW
Manufacturer KYOCERA AVX
Series TEP
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 1Ohm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)