KYOCERA AVX TEP476J035HSB
Part No.:
TEP476J035HSB
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
800mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):
0.630" (16.00mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
N
Qualification:
1. How to order TEP476J035HSB on Anpu?
3. Are the TEP476J035HSB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TEP476J035HSB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TEP476J035HSB.
Image TEP476J035HSB
Part Number TEP476J035HSB
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 35 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 800mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)