KYOCERA AVX TEP686M025CCS
Part No.:
TEP686M025CCS
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
800mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):
0.630" (16.00mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
N
Qualification:
1. How to order TEP686M025CCS on Anpu?
3. Are the TEP686M025CCS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TEP686M025CCS?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TEP686M025CCS.
Image TEP686M025CCS
Part Number TEP686M025CCS
Product Status Active
Capacitance 68 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 800mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)