KYOCERA AVX THJD475M050RJN
Part No.:
THJD475M050RJN
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 50V 2917
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
THJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
900mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
D
Ratings:
AEC-Q200
Features:
Automotive
Failure Rate:
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q200
1. How to order THJD475M050RJN on Anpu?
3. Are the THJD475M050RJN price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of THJD475M050RJN?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image THJD475M050RJN
Part Number THJD475M050RJN
Manufacturer KYOCERA AVX
Series THJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 900mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)