KYOCERA AVX TPMD227K010H0035
Part No.:
TPMD227K010H0035
Description:
CAP TANT
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
35mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
D
Qualification:
1. How to order TPMD227K010H0035 on Anpu?
3. Are the TPMD227K010H0035 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPMD227K010H0035?
Image TPMD227K010H0035
Part Number TPMD227K010H0035
Product Status Active
Capacitance 220 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 35mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)