KYOCERA AVX TPME108K004H0018
Part No.:
TPME108K004H0018
Description:
CAP TANT 1000UF 10% 4V 2917
Capacitance:
1000 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
18mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)
Qualification:
1. How to order TPME108K004H0018 on Anpu?
3. Are the TPME108K004H0018 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPME108K004H0018?
Image TPME108K004H0018
Part Number TPME108K004H0018
Product Status Active
Capacitance 1000 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 4 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 18mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)