KYOCERA AVX TPME158K002H0015
Part No.:
TPME158K002H0015
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT
Capacitance:
1500 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
15mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
E
Qualification:
1. How to order TPME158K002H0015 on Anpu?
3. Are the TPME158K002H0015 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPME158K002H0015?
Image TPME158K002H0015
Part Number TPME158K002H0015
Product Status Active
Capacitance 1500 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 2.5 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 15mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)