KYOCERA AVX TPME158M002R0018
Part No.:
TPME158M002R0018
Description:
CAP TANT 1500UF 20% 2.5V 2917
Capacitance:
1500 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
18mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)
Qualification:
1. How to order TPME158M002R0018 on Anpu?
3. Are the TPME158M002R0018 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPME158M002R0018?
Image TPME158M002R0018
Part Number TPME158M002R0018
Product Status Active
Capacitance 1500 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 2.5 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 18mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)