KYOCERA AVX TPME226M035R0060
Part No.:
TPME226M035R0060
Description:
CAP TANT 22UF 20% 35V 2917
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
60mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)
Qualification:
1. How to order TPME226M035R0060 on Anpu?
3. Are the TPME226M035R0060 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPME226M035R0060?
Image TPME226M035R0060
Part Number TPME226M035R0060
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 60mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)