KYOCERA AVX TPME227K016H0025
Part No.:
TPME227K016H0025
Description:
CAP TANT
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
25mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)
Qualification:
1. How to order TPME227K016H0025 on Anpu?
3. Are the TPME227K016H0025 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPME227K016H0025?
Image TPME227K016H0025
Part Number TPME227K016H0025
Product Status Active
Capacitance 220 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)