KYOCERA AVX TPME227M016H0040
Part No.:
TPME227M016H0040
Description:
CAP TANT
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
40mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)
Qualification:
1. How to order TPME227M016H0040 on Anpu?
3. Are the TPME227M016H0040 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPME227M016H0040?
Image TPME227M016H0040
Part Number TPME227M016H0040
Product Status Active
Capacitance 220 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 40mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)