KYOCERA AVX TPME336M035R0065
Part No.:
TPME336M035R0065
Description:
CAP TANT 33UF 20% 35V 2917
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
65mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
E
Qualification:
1. How to order TPME336M035R0065 on Anpu?
3. Are the TPME336M035R0065 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPME336M035R0065?
Image TPME336M035R0065
Part Number TPME336M035R0065
Product Status Active
Capacitance 33 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 65mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)