KYOCERA AVX TPME337M010H0023
Part No.:
TPME337M010H0023
Description:
CAP TANT 330UF 20% 10V 2917
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
23mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
E
Qualification:
1. How to order TPME337M010H0023 on Anpu?
3. Are the TPME337M010H0023 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPME337M010H0023?
Image TPME337M010H0023
Part Number TPME337M010H0023
Product Status Active
Capacitance 330 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 23mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)