KYOCERA AVX TPME476K035S0055
Part No.:
TPME476K035S0055
Description:
CAP TANT 47UF 10% 35V 2917
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
55mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)
Qualification:
1. How to order TPME476K035S0055 on Anpu?
3. Are the TPME476K035S0055 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPME476K035S0055?
Image TPME476K035S0055
Part Number TPME476K035S0055
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 55mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)