KYOCERA AVX TPME477K006H0030
Part No.:
TPME477K006H0030
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
30mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
E
Qualification:
1. How to order TPME477K006H0030 on Anpu?
3. Are the TPME477K006H0030 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPME477K006H0030?
Image TPME477K006H0030
Part Number TPME477K006H0030
Product Status Active
Capacitance 470 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 30mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)