KYOCERA AVX TPME477M010H0030
Part No.:
TPME477M010H0030
Description:
CAP TANT
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
30mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)
Qualification:
1. How to order TPME477M010H0030 on Anpu?
3. Are the TPME477M010H0030 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPME477M010H0030?
Image TPME477M010H0030
Part Number TPME477M010H0030
Product Status Active
Capacitance 470 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 30mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)