KYOCERA AVX TPME686M025H0055
Part No.:
TPME686M025H0055
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 68UF 20% 25V 2917
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
55mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
E
Qualification:
1. How to order TPME686M025H0055 on Anpu?
3. Are the TPME686M025H0055 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPME686M025H0055?
Image TPME686M025H0055
Part Number TPME686M025H0055
Product Status Active
Capacitance 68 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 55mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)