KYOCERA AVX TPME687K006H0023
Part No.:
TPME687K006H0023
Description:
CAP TANT 680UF 10% 6.3V 2917
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
23mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
E
Qualification:
1. How to order TPME687K006H0023 on Anpu?
3. Are the TPME687K006H0023 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPME687K006H0023?
Image TPME687K006H0023
Part Number TPME687K006H0023
Product Status Active
Capacitance 680 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 23mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)