KYOCERA AVX TPMV687K006H0023
Part No.:
TPMV687K006H0023
Package:
2924 (7361 Metric)
Description:
CAP TANT
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
23mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.148" (3.75mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
V
Qualification:
1. How to order TPMV687K006H0023 on Anpu?
3. Are the TPMV687K006H0023 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPMV687K006H0023?
Image TPMV687K006H0023
Part Number TPMV687K006H0023
Product Status Active
Capacitance 680 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 23mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)