KYOCERA AVX TPSD157K010H0100
Part No.:
TPSD157K010H0100
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 150UF 10% 10V 2917
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
TPS
Active
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
100mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
D
Ratings:
Features:
General Purpose
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order TPSD157K010H0100 on Anpu?
3. Are the TPSD157K010H0100 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPSD157K010H0100?
Image TPSD157K010H0100
Part Number TPSD157K010H0100
Manufacturer KYOCERA AVX
Series TPS
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 150 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)